Přehrát online Díra u Hanušovic (2014)

Díra u Hanušovic je nová česká komedie režiséra Miroslava Krobota. Tomu se podařilo společně s herci z Dejvického divadla vytvořit opravdu unikátní a výrazný film. Je to komedie a zároveň i drama, které nás zavede na hodně malou a svéráznou českou vísku. Možná právě proto nalezneme i slovo díra v názvu filmu, protože tato obec se skutečně jinak moc dobře nazvat nedá. I tady ale žijí lidé, kteří mají své sny a touhy.

Příběh filmu Díra u Hanušovic (2014), který jsme pro vás připravili online ke shlédnutí vypráví o dvojici sester Maruně a Jaruně. Obě dvě žijí poměrně hodně stereotypní život ve vesnice, která leží snad na konci světa a nikdy se tady nic zajímavého neděje. Navíc se ještě musejí starat o matku, která ve svém věku pěkně zahořkla. Při každé příležitosti navíc dává svým dcerám doslova sežrat to, že jsou stále sami a že je žádný chlap vůbec nechce. Což je pravda a tento fakt hodně trápí obě dvě sestry.

Film Díra u Hanušovic (2014)

Jenže co si budeme povídat, na tak malé vesnici skutečně není moc velký výběr. Máme tu třeba místního starostu, který na první pohled působí sympaticky, jinak je to ale docela podivín. Moc toho nenamluví, je absolutně nerozhodný a jeho největším koníčkem je vysedávat na mysliveckém posedu při čekání na majestátného jelena. Roli starosty si zahrál Ivan Trojan a šlo mu to opravdu skvěle. Dále tu pak máme třeba místního klempíře Kódla. I on není na první pohled k zahození. Je to statný a pracovitý chlap, ve vsi má respekt. Jenže ten má zase hodně záletné choutky a nelze tak u něj očekávat, že by dlouho vydržel věrný ve vážném vztahu. No a do třetice zbývá ještě Olin. O tom ale snad ani nemá vůbec cenu mluvit. Je to totiž takový naivní chlap, který moc inteligence zrovna nepobral a mnozí ho mají spíše za vesnického šaška. Není se tak čemu co divit, že kvůli takovéto nabídce zatím zůstávají obě dvě sestry sami. Vy byste si snad z tohoto materiálu vybrali?

Starosta by rád ulovil výstavního jelena    V tédle díře se nic zajímavého neděje

Je to začarovaný kruh. Maruna navíc pracuje jako hospodská, takže se s těmito individui potkává prakticky denně a musí s nimi trávit mnoho času, což se pozitivně také zrovna neprojevuje na jejím psychickém zdraví. Kvůli této zavšivená práci navíc museli opustit i svojí původní profesi učitelky Němčiny, které ale na malé vsi bohužel není zrovna potřeba.

Jenže může být i hůře. Do malé vísky jednoho dne čistě náhodou zabloudí i postarší, ale velmi charizmatický pan Hans z Mnichova. Navzdory všem očekáváním a Marunině kvalifikaci se podaří prvotřídní úlovek klofnout Jaruně. Ta se solventním gentlemanem odjíždí v jeho bavoráku do Mnichova. Moc dlouho se skutečně nerozmýšlela.

Nejednou to začíná vypadat, že Jaruna zůstane v této díře naprosto sama. Jenom s neurotickou matkou a štamgasty hospody, kteří nestojí ani za zlámaný pětník. To jsou skutečně hrozné až neutěšené životní vyhlídky. Jenže i v Díře u Hanušovic se může něco stát, co přeci jenom obrátí běh událostí. Život zkrátka může nabrat i jenom tak lepší směr i když mi sami nemáme dostatečnou odvahu, abychom cokoliv změnili.

Ivan Trojan v roli svérázného starosty

Film Díra u Hanušovic jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí přímo zde na této webové stránce. Tuto českou komedii s tragickými prvky pro vás máme ve skvělé obrazové kvalitě a naprosto zdarma. Pevně věříme, že se u filmu budete dobře bavit a prožijete s ním opravdu hezké chvíle plné zábavy. Třeba právě i díky nám. Pro přehrávání filmu stačí kliknout na video přehrávač v horní části těchto stránek. Pojďte se s námi bavit.

Zábava na nedělní odpoledne    Takový typický rodinný oběd

Hodnocení filmu

Film dostal od diváků zatím ve směs průměrné hodnocení. Na festivalu v Karlových Varech se přitom jednalo o mimořádně úspěšný a navštěvovaný film, který se dostal dokonce i do hlavní soutěžní sekce. Cenu si ale žádnou neodnesl. Ale zpátky k diváckém hodnocení. Na CSFD.cz má tak film aktuálně průměrných 55%. Prakticky úplně stejně si vede i na konkurenční FDB.cz, kde získat 57,5%. Velmi podobně snímek Díra u Hanušovic hodnotili také odborníci z filmových časopisů a internetových magazínů. Ti dali filmu ve směs tři hvězdičky z pěti možných. Za všechny jmenujme například Jana Vargu z Filmspot.cz, Daniela Storcha z Kulturissimo.cz, Marka Čecha z AVmania.cz nebo Davida Hechta z FandimeFilmu.cz. Odborných recenzentů, kteří si dovolili vzepřít se tomuto hodnocení moc není, ale přeci jenom také existují. Třeba Martin Staněk z TotalFilm.cz dal filmu čtyři hvězdičky. Na druhou stranu Jiří Kábrt z ČervenýKoberec.cz naopak film ohodnotil jako velmi podprůměrný.

Na vesničce nesmí chybět typická hospůdka

Náš názor na film Díra u Hanušovic

Na snímek Díra u Hanušovic jsme hned od začátku nekladli žádné přemrštěné intelektuální nároky. Dejvice divadlo, které víceméně za filmem stojí patří k nejlepším scénám u nás a tak na filmu opravdu vyniká herecké umění jednotlivých postav. Přesto je přeci jenom znát, že Miroslav Krobot nemá s režisérskou rolí zase tak velké zkušenosti, což se také trochu projevuje na spádu filmu. I když se jedná o komedii, tak má v sobě i mnoho dramatických prvků a život na současné české vesnici vykresluje opravdu celkem drsně a nevybíravě. Jinak se ale jedná o hodně zajímavý český film, který určitě na jeden večer skvěle pobaví. To zda se k filmu budete chtít vrátit už není vůbec tak jasné, ale vlastně ani vůbec důležité.TOPlist