Film Pohádkář (2014) online ke shlédnutí

Pohádkář je nové české romantické drama od režiséra Vladimíra Michálka. Je to typický český vztahový film, který zaujme propracovaným příběhem i Jiřím Macháčkem v roli svůdníka, který neváhá si budovat hned dva vztahy najednou. U toho zkrátka musíte být! Právě proto jsme vám film přichystali zdarma k přehrání přes internet přímo na této webové stránce.

Film Pohádkář je opravdu zajímavých a kvalitním snímkem, který vás jistě zaujme. Režisér Vladimír Michálek patří spíše k těm neokoukaným, protože na svém kontě moc celovečerních filmů opravdu nemá. To ale neznamená, že by se nejednalo o zkušeného tvůrce. Kromě zmíněného Jiřího Macháčka v hlavní roli uvidíme ve filmu i celou řadu dalších herců. Zajímá vás koho? Tak třeba Aňu Geislerová, Eva Herzigovou nebo Matěje Hádka. Příběh pak vznikl na motiv knihy Barbary Nesvadbové a do podoby scénáře ho dopracoval Marek Epstein.

Český film Pohádkář 2014

Film měl svojí premiéru v kinech 6. listopadu 2014. Na to se však nemusíte ohlížet. Vy si totiž můžete tento snímek přehrát hezky pohodlně online. Film jsme pro vás nahráli ve výborné kvalitě a vy si ho tak u nás nyní můžete pustit opravdu velmi jednoduše přes internet, kdykoliv jenom budete chtít. Jednodušší už to skutečně snad ani být nemůže. My jsme opravdu rádi, že jsme mohli být u toho a tento zbrusu nový film vám naservírovat se vší parádou, jak se sluší a patří.

Je vůbec možné žít dva životy?    Občas uvěří pohádkám každý.

Ale zpátky k tomu nejdůležitějšímu, což je bezesporu příběh. Jeho hlavním průvodcem nám bude policejní kapitán Rott, kterého si zahrál Matěj Hádek. Tomu právě na jeho pracovním stole přistál další případ. Je to zatím nejasná smrt. Nešťastníkem je muž ve středních letech, jehož tělo si jen tak klidně plavalo v řece. Identita i příčina smrti je zatím nejasná a celé detektivní pátrání je tady na samém začátku. Rott patří ke zkušeným kriminalistům, takže z prvních indicií dokáže vykřesat zárodky svého případu.

Ženy jsou pro někoho až moc nebezpečná vášeň.

Před očima se mu začíná odvíjet zajímavý příběh, u kterého však zatím není jasné do jaké míry souvisí právě s jeho případem. Hlavním hrdinou tohoto milostného dramatu je charizmatický muž, který si nechává říkat Mára a nebo také Kamil, podle toho jak se mu to právě hodí. Je to šarmantní muž mnoha zájmů s nezkrotnou energií. Není se čemu divit, že mu ženy podléhají jako na běžícím pásu a i pro něj jsou také jedním z hlavních životních zájmů. Touží je dobývat a objevovat a potřebuje to stále znovu a znovu. Skoro jakoby byl na nich závislý. Za ty léta se naučil svým ženám lhát s takovou lehkostí, že mu to připadá naprosto přirozené. Touha je jedním z jeho základních životních motorů, který nutně potřebuje.

Seznamnte se s Kamilem a Márou v jedné osobě.    Pro svůj  život nutně potřebuje inspiraci.

Postupem času se všechno vyvinulo tak, že Mára / Kamil skončil ve dvou trvalých vztazích. Obě dvě jeho ženy jsou krásné, chytré a plné zájmů. Není se tak čemu divit, že se nechce ani jedné vzdát. Dana (hraje jí Anna Geislerová) i Karla (hraje jí Eva Herzigová) zkrátka mají každá něco co dává jeho životu rovnováhu a inspiraci. Jenže dvojí život samozřejmě nejde žít věčně. Jak čas plyne, tak obě dvě ženy začínají čím dál více trpět. Tuší sice pravdu, ale vědět jí nechtějí. Nemůžou už pokračovat dál, ale konec krásného vztahu také nechtějí. Jak se říká, tak láska je někdy slepá. Každému soudnému člověku je ale čím dál častěji, že pro jednoho z obyvatel tohoto trojúhelníku to opravdu nemůže dopadnout dobře.

Také kapitán Rott se pomalu začíná všemu dostávat na kloub. Ze začátku je tímto příběhem fascinován. Vší jeho nelogičností, ale i romantikou bičovanou touhou. Sám má poměrně neuspořádaný život, kdy si jenom horko těžko udržuje jednu ženu. Možná tak v tomto případu najde také inspiraci, jak zlepšit své vlastní dny. Skrývá ale tento životní osud opravdu klíč ke štěstí a nebo jenom neštěstí?

Natáčení muselo být opravdu zábavné.

Více už se dozvíte v českém filmu Pohádkář. Doufáme, že se nám podařilo vás zaujmout, protože podle všeho se jedná o opravdu nesmírně zajímavý a originální snímek, který byste si neměli nechat za žádnou cenu ujít. My jsme opravdu rádi, že jsme mohli film nahrát a nyní se tady o něj podělit s vámi online. Doufáme, že si ho s námi pustíte třeba právě hned teď a užijete si s ním opravdu příjemné chvíle plné oddychu.

Pohádkář je film, který má atmosféru.    Podaří se prolomit kruh lží?

Hodnocení filmu

Hodnotit podobné filmy není vůbec jednoduché. Pohádkář není žádný umělecký ani přehnaně složitý film. Je to romantické drama. K tomu patří i trochu kýčovitosti a předvídatelnosti. Nedá se tak očekávat, že by snímek dosahoval opravdu vysokého hodnocení. Největší známkou úspěšnosti tohoto filmu je tak jeho návštěvnost v kině. Záhy po premiéře se tak vyhoupl na těsné druhé místo a v první pětce návštěvnosti vydržel ještě hodně dlouho. To je opravdu velký úspěch, který si film rozhodně zaslouží. Ohledně souhrnného diváckého hodnocení na tom film zas až tak slavně není. Na CSFD.cz například od diváků obdržel pouhých 43%. Na druhou stranu na konkurenčním FDB.cz je na tom o dost lépe, kdy v době psaní tohoto článku dostal od diváků hezkých 63,2 %. Co se týká hodnocení profesionálních recenzentů a filmových nadšenců, tak ani ti nemají na snímek jednotný názor. Alena Prokopová například snímek na svém blogu hodnotí jako vysoce nadprůměrný a dala by mu čtyři hvězdičky. Podobný názor mají i recenzenti z TotalFilm.cz. Další recenzenti vidí ve filmu čistý průměr, který neurazí, ale ani nenadchne. Tento pohled má Jiří Kábrt z ČervenýKoberec.cz nebo také Lukáš Franta z Gorilla.cz. Nemalou skupinu ale tvoří i odborníci, který film označují jako podprůměr hodný maximálně dvou hvězdiček z pěti možných. Mezi ty se řadí například Jan Varga z Filmspot.cz, Marek Čech z AVmania.cz nebo také Martin Svoboda z FandimeFilmu.cz. S hodnocením Pohádkáře to opravdu není jednoduché a my si myslíme, že nejlepší opravdu bude, pokud si každý udělá svůj názor sám.

Náš názor na film Pohádkář

A co si myslíme o filmu my sami? Především se jedná o řemeslně velmi dobře odvedené dílo, které se může pochlubit skvělým obrazem, zvukem, střihem a zkrátka vším tím co tvoří základ filmu. Devizou je také kvalitní herecké obsazení, jenž sází na osvědčené české herce, kteří rozhodně hrát umí. Eva Herzigová přitom rozhodně nepatří mezi okoukané tváře. Také příběh z pera Barbary Nesvadbové má své půvaby, i když tady máme první z našich výhrad a to je, že jsme si připadali, že film plyne odnikud nikam a chybí mu nějaký ucelenější rámec. Tomu chybí v některých momentech i poměrně solidní předvídatelnost kam se bude děj dál posouvat. Někomu se také nemusí zdát až přílišná vážnost filmu na druhou stranu film se od samého začátku nesnaží profilovat jako komedie. To jsou naše hlavní poznámky o které jsme s chtěli s vámi podělit. Jinak se ale jedná o nesmírně zajímavý. Rozhodně vám doporučujeme, ať se na něj podíváte a uděláte si svůj vlastní názor.

Další informace o filmu naleznete také na oficiální webové stránce.TOPlist