Přehrát film Labyrint: Útěk (2014) online

Přehrajte si zdarma přes internet film Labyrint: Útěk. Na této webové stránky jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí tento hodně zajímavý akční sci-fi film z roku 2014. Režisérem filmu se stal poměrně neznámý režisér Wes Ball, který tak ztvárnil příběh knihy od spisovatele Jamese Dashnera. Čeká nás strhující a tajemný příběh o partě mladých kluků, kteří jsou uvězněny v gigantické labyrintu. Každý den se snaží utéci, ale zdá se to nemožné. Kdo a proč je sem uvěznil?!

Labyrint: Útěk je pořádně dramatický a zajímavý film. Má v sobě tu správnou dávku mysteriozna, která vás bude po celých jeho 114 minut nabíjet a napínat co se stane právě v tu další chvíli. Kdo postavil tajemný labyrint? A proč? Podle jakého klíče jsou vybírání mladí muži, kteří sem byli uvězněni? A proč se vlastně všechno má teď změnit? Labyrint je zkrátka film, který přináší spíš více otázek, než odpovědí. Atmosféra kterou se jimi podařilo vytvořit je opravdu jedinečná. Právě proto jsme vám film Labyrint: Útěk (2014) připravili online ke shlédnutí na této webové stránce. Máme pro vás video s tímto snímkem ve výborné kvalitě. Navíc je skutečně jenom na vás, kdy si tento film vlastně pustíte.

Akční film Labyrint: Útěk (2014)

V kinech měl snímek premiéru 18. září 2014 a velmi záhy se vyhoupl na první místo v žebříčku divácké návštěvnosti. Tomu říkáme opravdu solidní výkon, který si zaslouží náš obdiv. Jenom to svědčí o celkových kvalitách filmu, o kterých vám ještě řekneme něco více v další části této recenze. Nejdříve se ale pojďme společně podívat na samotný příběh.

Všechno to začíná v podzemí, kde obrovskou rychlostí míří vzhůru tajemný výtah. Je v něm jediná osoba a to mladík Thomas. Ten se právě probírá. Neví kde je, ani jak se sem dostal. Vlastně je tak omráčený, že si téměř nemůže vzpomenout ani na vlastní jméno. Brzy výtah zastaví a on konečně uvidí světlo. Jenže místo na kterém se ocitl rozhodně nenabízí žádné vysvětlení.

Thomas je dezorientovaný a nic si nepamatuje.    Vězení uprostřed labyrintu.

Na Thomase čeká tvrdé přivítání. Je tu parta kluků zhruba stejně starých jako on, kteří se s ním opravdu nemazlí. Místo na kterém se ocitl je opravdu děsivé a tajemné. Leží na malé louce o pár stovkách metrech čtverečních, která je ohraničena gigantickými betonovými stěnami. Pár stromů a skromných příbytků, to je všechno co se tady dá najít. Nikdo neví, kdo je sem vlastně poslal a proč. Jedno je jisté a to je, že jsou zde uvězněni. To však neznamená, že neexistuje cesta ven. Je tu totiž brána, která se otevírá každý den s východem Slunce. Za touto branou se rozkládá gigantický labyrint. Bludiště ze kterého se doposud nepodařilo nikomu najít cestu ven. Kdo v Labyrintu zůstane po setmění po zavření brány, tak na toho čeká jistá smrt.

Ani ti nejlepší zatím nenašli cestu ven.

Každý den naši mladíci podnikají odvážné cesty do labyrintu a zase zpátky v zoufalé snaze ho zmapovat a dostat se co nejdál. Dokonce už mají obrovský model všech chodeb, ale vytoužená úniková cesta je stále v nedohlednu.

Jenže to by se mohlo s příchodem Thomase změnit. Cítí totiž, že je přeci jenom trochu jiný než všichni ostatní. Je chytřejší, odvážnější a vytrvalejší. Jako by byl vyvolen, že právě on najde tu cestu. Jenže to co nachází v další úrovni labyrintu není o moc lepší. Jsou tu obrovští zmutovaní pavouci, přes které se nedá jenom tak jednoduše projít. Celou situaci v komunitě navíc změní i příchod dalšího obyvatele. Tak jako přišel Thomas podzemním výtahem totiž každý měsíc přicházejí nový a nový lidé. Jenže tentokrát to nebude chlapec jako vždy, ale dívka. Jmenuje se Teresa a podle všeho Thomase dobře zná.

Příchod dívky vyvolá v malé komunitě značný rozruch. Nikdo ale netuší, že právě v její osobě je klíč k tomu jak se dostat z Labyrintu. Tedy až na Thomase, který cítí ten osud, že právě oni dva byli vyvoleni. Thomas rázem získá odvahu přijít celé této záhadě na kloub. Neváhá se večer vrhnout do zavírajících dveří kamenné brány, aby konečně našel cestu ven z tohoto bizardního kamenného vězení. Bude do toho muset vložit všechny své psychické, ale i fyzické schopnosti. Cesta ven je naštěstí možná.

Kdo se vydá za bránu je jednou nohou v hrobě.    Thomas byl vyvolen, aby našel cestu.

Jak to dopadne vám už samozřejmě prozradit nemůžeme, každopádně to bude hodně zajímavá podívaná. Příběh je opravdu tajemný a dobře vyvážený s akčními pasážemi. Labyrint: Útěk (2014) je nepochybně jedním z nejlepších filmů tohoto podzimu. Právě proto vám ho ostatně také přinášíme online ke shlédnutí na této webové stránce. Pevně věříme, že se nám podařilo vás zaujmout a teď už máte chuť se na něj podívat třeba právě s námi. Určitě se budete bavit stejně dobře jako my. Video s filmem pro vás navíc máme ve výborně HD kvalitě.

Útěk je ale možný...

Hodnocení filmu

Snímek Labyrint: Útěk (2014) si posbíral ve směs jenom velmi kladná hodnocení. Hlavně u diváků sklidil opravdu velký úspěch. Možná je to i díky částečné podobnosti s nesmírně populárními Hunger Games, jejichž další díl se už chystá. Od diváků na filmových databázích, tedy snímek získal hodnocení, za které se jeho tvůrci opravdu nemusí stydět. Na CSFD.cz má například Labyrint velmi hezkých 77%, které film právem řadí k vyššímu nadprůměru. Na konkurenční filmové databázi FDB.cz má dokonce ještě o pár procent více a to rovných 82,5%. Tato čísla se samozřejmě vztahují k době napsání tohoto článku a mohou se ještě postupně měnit.

Velmi slušně film zabodoval i u odborných filmových recenzentů. Ve směs tak od nich obdržel nadprůměrné hodnocení čtyřech hvězdiček z pěti. Takto film ohodnotili například Alžběta Kovandová z TotalFilm.cz; nebo Matěj Svoboda z MovieZone.cz; Eliška Bartlová z ČervenýKoberec.cz nebo také Petr Slavík z FandimeFilmu.cz. Samozřejmě se najdou i škarohlídi například podobě Františka Fuky, který snímek na Rádiu 1 v pořadu odvážné palce celkem zkritizoval jako nezajímavý a obyčejný. A on to přeci musí vědět, když k němu dělal titulky. Na koho dáte právě vy je jenom na vás.

Najednou je něco jinak a cítí to i ostatní.    Nový obyvatel labyrintu bude dívka.

Náš názor na film Labyrint: Útěk

Nás příběh filmu celkem příjemně překvapil a zaujal. Opravdu se jedná o docela povedený snímek, který toho má leccos co nabídnout. Především je to příjemná podívaná se špetkou sci-fi a tajemna a poměrně velkou porcí akčních scén. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jenom o teenagerovský blockbuster. Ve skutečnosti je to ale povedený akční film u kterého se pobaví snad skoro každý. Je zajímavé sledovat pnutí ve skupině mladých kluků, ale i souboj se samotným Labyrintem. Na filmu se opravdu nešetřilo a z poměrně volného konce je jasné, že byl natočený tak, aby mohl mít případné pokračování. To ale filmu nelze vyčítat jako chybu. Jinak po technické stránce je film natočen opravdu výborně. Prostředí, střih, kamera, zvuk, zkrátka všechno se podařilo sladit do jednoho harmonického celku. A funguje to! Film Labyrint: Útěk (2014) vám tedy můžeme jenom doporučit. Přehrajte si ho online, třeba právě s námi.TOPlist