Chraň nás od zlého (2014) – online ke shlédnutí

Chraň nás od zlého je hodně zajímavý hororový thriller, který měl premiéru v našich kinech 3. července 2014. Film režíroval Scott Derrickson, který má s podobným žánrem tajemných filmů velmi bohaté zkušenosti, protože režíroval například filmy Den, kdy se zastavila Země nebo Hellraiser: Inferno. I tentokrát to bude velmi napínavá podívaná.

Na této webové stránce jsme se rozhodli vám přinést hodně zajímavý film. Je to americký snímek Chraň nás od zlého (2014), který je kombinací hned několika žánrů a to akčního filmu, hororu, krimi a thrilleru. Je to velmi temný a drsný příběh inspirovaný knihou od Ralpha Sarchieho, jenž prý popisuje jeho skutečné zážitky. Sám přitom sloužil jako policejní důstojník, což vám za chvíli ještě blíže objasníme. Příběh vám pak bude dávat větší smysl. Scénář filmu si pak napsal sám režisér společně s Paulem Harrisem Boardmanem. Teď si ale pojďme něco málo říct o příběhu filmu.

Film Chraň nás od zlého (2014)

Hlavním hrdinou filmu je polda Ralph Sarchie. Je to správný a tvrdý policajt z jedné okrajové čtvrti New Yorku. Jeho práce pro něj vždycky znamenala hodně a možná proto tak trochu vlastně zanedbával i svůj soukromí život, který se mu teď rozpadá před očima. Ale s kriminalitou ve svém okrsku si vždycky dokázal poradit. Až do teď. Najednou se totiž začínají dít zvláštní a nevysvětlitelné zločiny. Ralf je vyšetřuje s maximálním nasazením, ale přesto se mu je vůbec nedaří objasnit.

Co za tím proboha jenom může být? Tato prostá otázka ho nakonec dovede ke zvláštnímu knězovi jménem Mendoza. Ten je proslulý tím, že se nebojí skoro až okultních praktik v podobě vymítání ďábla. Někomu to možná může být skoro až pro smích, ale velkou pravdou zůstává, že právě tento jeho netradiční přístup jako jediný pomáhá.

Veselo tu už dlouho nebude    Čiré zlo přichází

Navíc se zdá, že tyto temné stíny, noční běsy už jsou i přímo u Ralpha doma a ohrožují jeho rodinu, hlavně malou dcerku. Toto nemůže Ralph jako policejní důstojník jen tak nechat plavat. Společně s knězem Mendozou proto vytvoří team, který vyráží v noci na lov démonů, aby tak očistil jejich město.

Horor a thriller v jednom – Chraň nás od zlého (2014) vám přinášíme online ke shlédnutí. Film jsme pro vás nachystali zdarma a vy si ho tak budete moci vychutnat kdykoliv jenom budete chtít. Přehrání je opravdu naprosto jednoduché a stačí se k němu přihlásit na tyto naše webové stránky. Tak na nic nečekejte a pokud se nebojíte temného zážitku, tak do toho pojďte s námi!

Film je inspirován skutečnými zážitky

Hodnocení filmu

Film si získal lehce nadprůměrné hodnocení, což je u tak těžkého žánru jako je horor opravdu dobrý výsledek. Na webu CSFD.cz má film aktuálně hodnocení 72%. Na konkurenční filmové databázi FDB.cz má překvapivě dokonce ještě o něco vyšší hodnocení a to 76,6%. Od profesionálních filmových recenzentů si pak film vysloužil povětšinou průměrné hodnocení. Za všechny jmenujme například Jana Vargu z Filmspot.cz nebo Daniela Zemana z MovieZone.cz.

Není jiného zbytí    Zlo má svou obrovskou moc

Náš názor na Chraň nás od zlého

Film patří spíše k těm lepším hororům. Hodně staví na atmosféře a na opravdovém strachu, což je ta největší devíza Chraň nás od zlého. Mnoho dnešním hororu se snaží jen děsit množstvím vnitřností a slizu, což ale vlastně ze své podstaty moc strašidelné není. Spíše nechutné. Film má samozřejmě i své chyby. Zkušený divák mu může například vyčítat docela velkou předvídatelnost. To může v některých momentech narušovat i spád filmu. Jinak je to ale řemeslně dobře udělaný snímek, který na první shlédnutí určitě pobaví.TOPlist