Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014) online ke shlédnutí

Sin City 2 je konečně tady ke shlédnutí. Legendární film režiséra Roberta Rodrigueze se vrací s novým pokračováním, které nese podtitul „Ženská, pro kterou bych vraždil”. Čekání až do roku 2014 trvalo dlouhých 9 let. Navíc snímek spolurežíroval Frank Miller, který je i autorem komiksu, jenž posloužil jako předloha filmu. Sin City nás zavede na další jednu noc do města hříchu. Rozhodně to nebude klidná výprava. To všechno jenom pro vás pohodlně a zdarma online.

Sin City je opravdu kultovní film, který si za velmi krátkou dobu získal opravdu velkou řadu fanoušků. První film natočil Robert Rodriguez v roce 2014 a produkoval ho Quentin Tarantino. Ten ostatně napsal i scénář. Už jenom to filmu zajistilo obrovské renomé a slávu. Jen díky své kvalitě se ale prosadil a stal tak pověstným a oblíbeným. Samozřejmě i první Sin City vycházelo z komiksu Franka Millera. Ten se tak právem zařadil mezi nejznámější komiksové autory současnosti. V novém pokračování Ženská, pro kterou bych vraždil už Tarantina proto ani nebylo potřeba.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Velmi dobrou zprávou je, že do dvojky byla obsazena i velká spousta herců z prvního filmu. Jmenujme z nich alespoň pár a to: Mickey Rourke, Rosario Dawson, Jessica Alba, Jaime King nebo třeba hvězdný Bruce Willis. Už samo to o sobě je zárukou, že se budeme bavit minimálně stejně dobře jako u prvního filmu.

Příběh Sin City 2 je strukturován velmi podobně jako jednička. Opět nás tedy čeká výprava po soumraku na jednu noc do města hříchu. Bude to noc horká, skoro až vroucí, kdy krev bude stříkat často a vydatně. Město hříchu je fascinujícím fenoménem, kde by obyčejný a zákonu dbalý člověk moc dlouho nepřežil. My se potkáme s několika obyvateli města a jejich příběhy, které jsou vzájemně propojené jeden s druhým. Není to příběh o hrdinech a poražených. Jediné co je spojuje je hřích.

Robert Rodriguez se vrací s dvojkou Sin City    A bude to opravdu drsná jízda...

Příběh začíná pozvolna u chlapíka jménem Dwight. Ten se potlouká bezcílně městem. Neví kam se dál vrhnout, ale aspoň má čas přemýšlet o svém životě. Ostatně se nemusí bát, že zrovna takového ranaře jako je on, by někdo obtěžoval. Přesto mu ale nečekaně začne zvonit telefon. Na druhém konci je žena, která mu kdysi velmi zasáhla do života. Ava. Jeho dávná láska. Nikdy nemiloval nikoho tak jako právě jí. Teď se ho rozhodla požádat o pomoc. Její manžel jí tyranizuje a snad i hrozí, že by jí mohl zabít. V takové situaci jí Dwight nemůže odmítnout pomoc. Tak udělá, jenže netuší, že všechno může být nakonec jinak. Je vlastně jenom figurkou v Avině hře. Pravda je totiž jiná, než se na první pohled může zdát.

Touha a vášeň jsou základní esence tohoto města!

Další z příběhů města hříchů bude patřit striptérka Nancy. Ostatně tento druh umělkyň je zde zastoupen opravdu v hojném počtu. Z pochopitelných důvodů samozřejmě. Jenže Nancy není jen tak obyčejnou děvečkou, jako většina ostatních podobných holek. Nancy si dovede jít tvrdě za svým. Když se navíc dozví jak to bylo se smrtí jejího přítele Johna Hartigana, tak se ho rozhodne pomstít. Nancy je pravou ženou zrozena vyrostlou v Sin City, která ví, že na násilí a zlo se odpovídá pouze a jenom ještě větší porcí toho samého. Proč by se měla jenom tak srovnávat se smrtí Johna, která ji tak těžce zasáhla. V této záležitosti přeci může sama učinit ještě daleko víc.

Malá zamínka může skončit velkými následky.    S tímto hráčem je lepší se nepouštět do křížku.

Třetí příběh bude o gamblerovi Johnym. Je to eso všech hazardérů. Opravdu nejlepší z nejlepších. Vypracoval se od píky a teď pouze hraním obírá i ty největší gangstery o jejich těžce vydělané peníze. Je to balancování na hraně, ale o tom přeci hazard je vždycky. Štěstí přeje odvážným a vlastně hlavně těm lepším. Johny už nemá prakticky žádného důstojného soupeře a proto se rozhodně vyzvat partii toho posledního s kým se ještě může utkat. Je to senátor Roark. S tímhle drsným chlapíkem by si ale málokdo zahrál dobrovolně. Je to mafián nepostižitelný před zákonem. Na jedné straně vážený a ctihodný občan na té druhé šéf zločineckému klanu. Záleží jenom na tom, zda je právě den či noc. Každopádně všichni rozumní lidé mu raději sami uhýbají z cesty, protože se jedná o člověka, kterého vlastně není možné porazit.

Opojná touha neřesti Sin City 2

Hrdina posledního příběhu Marv se probírá poblíž dálnice obklopený jenom samými mrtvými těly. Sám je dost potlučený, ale živý. Jenže to má jeden háček a to je, že on sám si nic nepamatuje. Vůbec neví, jak se sem dostal, ani kdo mu co způsobil. Přežil jenom náhodou nebo snad má sám krev na rukou za ty mrtvé. Marv se tichým krokem vydává zjistit pravdu o tom, co se jemu i té řadě nešťastníků stalo.

To je jenom takový stručný úvod do druhého Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil. Doufám, že uznáte, že se jedná o hodně zajímavý a očekávaný film. Zkrátka snímek, který si nemůžete nechat uniknout. Právě proto jsme ho ostatně také připravili na těchto webových stránkách, abyste si ho mohli pustit naprosto pohodlně a zdarma. Video pro vás máme ve výborné HD kvalitě a dokonce si můžete vybrat, zda se budete chtít podívat na originální znění s českými titulky a nebo na dabovanou verzi. Obě dvě stojí za to, tak proč si je nepřehrát. Nové Sin City 2 tady máme online, ale rozhodně tady nemusí být vystavené dlouho. Pojďte tedy využít této jedinečné příležitosti a dobře se s filmem pobavit.

Hodnocení filmu

Jak si film vede u diváků a filmových odborníků? Celkově musíme konstatovat, že velmi nadprůměrně. Tento dlouho připravovaný projekt tak bezezbytku potvrdil své kvality. Začneme od diváckého hodnocení, které velmi dobře odráží průměrný vkus českého diváka. Toto hodnocení najdeme na velkých filmových databázích. Například na CSFD.cz (Česko-Slovenská filmová databáze) si film získal hodnocení 72%. To opravdu není špatné. Ještě o něco lépe si ale snímek vede na konkurenční FDB.cz, kde má plných 91%. Samozřejmě se jedná o čísla v době psaní tohoto článku, která se ještě mohou snadno měnit. Přesto to podle nás věrně vypovídá o kvalitách Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil.

Ta správná párty může začít.    Jsou věci, které se neodpouští.

A jak film zaujal filmové odborníky, recenzenty a kritiky? Ve směs dobře, i když tady se dočkáme už trochu kritičtějšího tónu. Většina fajnšmekrů tak v novém Sin City vidí spíše lepší průměr. Pomyslné tři hvězdičky z pěti by tak filmu udělili například: Matěj Svoboda z MovieZone.cz, Vratislav Šálek z Filmserver.cz, Adam Škaloud z NaFilmu.cz, Marek Čech z AVmania.cz nebo také Eliška Bartlová z ČervenýKoberec.cz. Někteří recenzenti se trochu osmělili a přeci jenom sáhli po nadprůměrném hodnocení. Je například o Martina Staňka z TotalFilm.cz.

Největší výtky si film zasloužil za to, že nepřináší nic nového. Že je to prostě jenom nastavovaná kaše vyrobená proto, aby vydělala více peněz. Velmi trefně to ve svém komentáři shrnul prominentní filmový recenzent František Fuka, který prohlásil: „A přečtením mé devět let staré recenze mi ušetříte hodně práce, protože nové Sin City je úplně totéž, jako to staré.” I kdyby to ale bylo pravda, tak se pořád jedná o hodně dobrý akční snímek s charizmatickými hrdiny, který vás jistě minimálně na jeden večer dobře pobaví. I když my si myslíme, že to bude klidně i na déle.

Hra světel a stínů v novém Sin City 2.

Nás názor na film Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

První Sin City byl originální film v mnohém možná až revoluční a proto se také stal opravdu kultovním podívanou. Do dvojky jsou tak kladené velké očekávání. Je ale paradoxem, že pokud by byl film znovu originální, tak by to bylo něco úplně jiného. Pokud zase moc připomíná původní film, tak je to pro mnohé jen další „laciná” podívaná. My musíme konstatovat, že podle nás se to režisérům Robertu Rodriguezovi a Franku Millerovi podařilo celkem příjemně vybalancovat. Z nezaměnitelného stylu Sin City oba dva tvůrci neuhnuli ani o píď. Přesto nám připravili některé krásné detaily v uchvacujícím zpracování, ale i novou porci příběhů. Myslíme si, že i nové Sin City vám tak můžeme jednoznačně doporučit, protože se jedná o opravdu povedený a dobrý film. Pojďte se vydat na další noc do města hříchu třeba právě s námi.TOPlist