Láska na kari (2014) online ke shlédnutí

Láska na kari je nová americká komedie okořeněná špetkou dramatu. Je to moc hezký film s Helen Mirren v hlavní roli. Snímek režíroval Švéd Lasse Hallström, kterému se povedlo uvařit vskutku zábavný snímek, kde se všechno bude točit kolem jídla. Hlavní hrdinkou je Madame Mallory, která vlastní velmi vyhlášenu restauraci. Jednoho dne si ale indická rodina přímo naproti ní otevře svůj malý podnik. To nemůže Madam jen tak strávit.

Na této webové stránce jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí poutavou komedii Láska na kari (v anglickém originále The Hundred-Foot Journey). Jedná se o velice poutavý a zábavný snímek, který měl v našich kinech premiéru 4. září 2014. Neváhejte ani chviličku a pojďte se s námi ponořit do světa věhlasné gastronomie. O tento zážitek vás nemůžeme ochudit, právě proto jsme film Láska na kari pro vás přichystali online ke shlédnutí. S námi si ho můžete pustit pohodlně a zdarma na pouhých pár kliknutí myši. Video s filmem vám přinášíme ve výborné obrazové a zvukové kvalitě. Díky internetu je tak jenom na vás, kdy se rozhodnete si film pustit. Může to být skutečně kdykoliv jenom budete chtít. Za nás vám popřejeme příjemnou zábavu a samozřejmě vám ještě předem prozradíme o čem vlastně tento film bude.

Film Láska na kari (2014)

Příběh filmu nás přesune na slunný jih Francie. Zde má svojí vyhlášenou restauraci již zmíněná Madame Mallory. Je to opravdu vytříbena restaurace. Dokonce byla i oceněna Michelinskou hvězdou. Večeři zde běžně nevynechá ani francouzský prezident a další významné osobnosti. A protože jsme na jihu Francie, tak samozřejmě není široko daleko žádná konkurence.

Madame Mallory je přísná na své zaměstnance a netoleruje žádnou nedokonalost. Má za to, že jídlo musí být vášnivé, ale s vyváženou a jemnou chutí. Do své restaurace vkládá všechno. Dělá to s maximálním nasazením a odhodláním. Po smrti svého manžela je to jediné co jí zůstalo. Její restaurace je její důvod proč ráno vstávat z postele.

Setkání s novými sousedy není zrovna veselé.    Hassan dává do vaření opravdu celé srdce.

Jeden den jí ale pořádně zamotá hlavu. Přímo přes ulici se totiž nastěhuje indická rodina. Na tom by snad ještě nebylo nic divného, kdyby se právě tato rodina nerozhodla si zde otevřít také svojí vlastní restauraci. Samozřejmě indickou. Zde nastává nevyhnutelný střet kultur, protože se samozřejmě jedná o něco úplně jiného, než podnik Madam Mallory. Zatímco ona má decentní, elegantní restauraci s puncem luxusu, tak přímo naproti vyrůstá zábavná, hlučná restaurace, kde se vůbec nešetří kořením. Právě v míře používání koření je hlavní rozpor mezi oběma kulturami.

Bude to střet jemnosti a koření.

Soužití to není jednoduché. Madam by se nejraději svých nových sousedů co nejdříve zbavila. Jenže ti se jenom tak nedají. Jak se ale oba dva světy poznávají, tak vášně utichají. Madam dokonce pozná obrovský talent, který má mladý indický šéfkuchař Hassan Haji. I ten jí neváhá projevit obdiv. Tím je Madam už definitivně oměkčena a nakonec se rozhodne, že Hassana přijme do učení ve své restauraci. Konečně se mohou navzájem ještě více poznat. Hassan je navíc opravdu výborný kuchař a nebojí se ani experimentování. Například spojení 200 let starého ověřeného francouzského receptu s exotickým indickým kořením. Tomu se ze začátku Madam samozřejmě srdceryvně brání, nakonec ale i ona musí uznat, že z toho spojení vznikají naprosto geniální pokrmy. A kdo víc, možná konečně najde i jiné životní poslání, než jenom svojí restauraci.

To je ve zkratce příběh filmu Láska na kari (2014), který vám zde přinášíme online ke shlédnutí. Pevně věříme, že se nám podařilo vás zaujmout a teď nemyslíte na nic, jiného, než až si film pustíte sami. To jste na správné adrese, protože přímo zde si můžete tento povedený snímek přehrát pohodlně a zdarma online. Neváhejte tak ani chviličku a pojďte do toho s námi. Rozhodně se to vyplatí. Jak už jsme zmínili na začátku, tak pro vás máme video s filmem v HD kvalitě. Pro přehrávání přes internetový stream se pak stačí přihlásit v horní části těchto stránek. Tak pojďme na to.

Todle je víc než jenom sousedský spor. Tady jde o gastronomii!    Madam Mellory svým svérázným způsobem stále bojuje...

Hodnocení filmu

Film si získal nadprůměrná hodnocení, protože se podle všeho jedná o opravdu hodně zábavný a povedený snímek. Na CSFD.cz má tak například aktuálně velmi pěkných 75%, což je mezi komediemi opravdu výborné číslo. Navíc si film velmi oblíbili i návštěvníci kin o čemž svědčí, že záhy po své premiéře se Láska n kari vyhoupla do první desítky v návštěvnosti. Na konkurenčním FDB.cz si film své hodnocení teprve sbírá, ale i tady si vede velmi pozitivně.

Hassan se nakonec stane žákem Madam Mellory.

Divácká hodnocení jsou samozřejmě jenom jednou stranou mince a aby byl člověk schopný objektivně posoudit kvality filmu je dobré se seznámit i s názory filmových odborníků. Co jsme si pročítali filmové recenze, tak profesionálové hodnotí film ve směs velmi podobně jako diváci. Tedy jako lehký nadprůměr či prostě skvělý film. Pro hodnocení tří hvězdiček z pěti tak sáhli například Karolína Černá z FilmCZ.info nebo Matěj Svoboda z MovieZone.cz. Jedním z těch co film vidí jako nadprůměrný je Jiří Kábrt z ČervenýKoberec.cz, který by snímku dal čtyři hvězdičky z pěti možných. Věříme, že vás tak o kvalitách Lásky na kari nemusíme dál přesvědčovat.

Hassan se učí a objevuje krásu.    I vznešená madam musí občas smeknout svůj klobouk.

Náš názor na film Láska na kari

Láska na kari je sympatický film, který si bere něco z komedie a něco z dramatu. Neřeší se zde žádné životně naléhá problémy jako prostě obyčejný sousedský spor a střet dvou kultur. Vznikl tak velmi hezký film, který si na nic nehraje a naopak toto vystavuje na odiv jako svou přednost. V hlavní roli je zde jídlo a toho si užijeme opravdu tolik, že na něj zaručeně dostanete po shlédnutí filmu chuť. Francouzské a indické restaurace si asi budou mnout ruce. Celé je to vlastně taková gastronomická pohádka a myslím, že vás nepřekvapíme, když vám prozradíme, že také bude mít dobrý konec. Největší devizou filmu je asi jeho atmosféra, která je opravdu uhrančivá. Jižní Francie je zde vykreslena opravdu krásným způsobem. Příběh filmu příjemně plyne a občas se i zasmějeme. Samozřejmě se nejedná o komedii, kde byste se řehtali od začátku do konce, ale o film s vlídným a zábavným humorem. Jako celek vám tak musíme Lásku na kari (2014) jednoznačně doporučit. Tento film si prostě musíte pustit. Pevně věříme, že se u něj budete bavit minimálně stejně tak dobře jako my.TOPlist