V oku tornáda (2014) online ke shlédnutí

Tornáda patří k vděčným filmovým tématům. V Americe se jedná o poměrně častý a také děsivý klimatický jev. Možná jeden z nejničivějších, jaké dovede příroda vytvořit. Není se tak čemu divit fascinaci těmito ničivými větrnými víry, které dovedou roztočit vzduch do závratných rychlostí a zničit všechno co jí stojí v cestě. Film V oku tornáda nám ukáže příběh jednoho města zničeného bouřemi a zároveň lidí fascinovaných tímto jevem.

Přímo zde na této webové stránce jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí film V oku tornáda. Jedná se o americký katastrofický thriller a velmi hutný akční film natočený v roce 2014. Je to tak děsivý a přitom mrazivě skutečný film, až vás to doslova ochromí. Film vypráví příběh lovce tornád Peta Moora. Ten ve svém oboru patří k těm nejlepším a možná také nejfanatičtějším. Pro svou zálibu neváhá obětovat čas, peníze a dokonce i riskovat život. Když ale chcete něco získat, tak pro to musíte i něco obětovat a toho si je Peta velmi dobře vědom.

Film V oku tornáda (2014)

Pete chce získat jenom ty nejlepší fotografické záběry tornád a za tímto účelem si dokonce zkonstruoval speciální obrněný vůz Titus. Je to železné monstrum připomínající vojenský transportér, ale plně uzpůsobený na boj s tornády. Nechybí tak kvalitní podvozek, ukotvení, naviják a samozřejmě silný železný pancíř, který ho má uchránit před úlomky vrhanými tornádem prakticky do všech stran. Samozřejmě nechybí spousta techniky ať už meteorologických přístrojů pro měření, až po fotografickou techniku a otočné věže určené pro panoramatické pozorování tornáda. Je to špičkové vybavení, které umožňuje dostat se do prakticky bezprostřední blízkosti tornáda.

Apokaliptická katastrofa právě přichází    Někteří lidé jsou ale ve svém živlu

Velká bouřková fronta se blíží i na městečko Silverton. Ještě, než tam stihne Pete se svým kolosem dojet je městečko zpustošeno doslova několika tornády najednou. Mnohé čtvrti přestali doslova během pár vteřin existovat. Přeživší obyvatelé jsou dezorientovaní a zmatení. Mnohým vítr sebral střechu přímo nad hlavou. Nyní tedy bloumají po městě a hledají místo, kde se dá skovat. K tomu mají rozhodně velmi dobrý důvod, protože nebezpečí ještě nepominula. Dál už jenom truchlí a modlí se za své životy. Pro Peta je toto ale životní příležitost a tak nasedá do svého obrněnce a vydává se vstříc tornádu.

Todle tornádo má opravdu nevídanou sílu

A čeká ho skutečně to co chtěl. Asi největší tornádo v jeho životě. Rozběsněný živel ve své osobní podobě. Vítr který řve, skučí a žene se vpřed rychlostí přes třista kilometrů v hodině. I běžné věci jako jsou plaňky od plotu, poštovní schránka nebo budka pro ptáky se v takovém větru mění na nelítostné šrapnely, které mohou rozmáznout člověka jako ubohého brouka. To co přišlo nemohl nikdo očekávat. Tornádo tak ničivé a silné, že se úplně hravě vyšplhá na vrchol stupnice intenzity tornád. Pete ho musí vyfotit. Zároveň je to také unikátní příležitost získat snímek z jeho oka. Vždy ostatně základna tohoto tornáda je přes 2 kilometry široká. Před tím už snad nemá ani cenu utíkat. Takové tornádo si vás dostihne i když máte to nejlepší obrněné monstrum jaké jste byli schopni postavit.

Film V oku tornáda přinese opravdu nevšední podívanou plnou adrenalinové zábavy. Rozhodně byste si jí ani vy neměli nechat ujít, protože se jedná o film, který vás jistě v mnoha ohledech zaujme. Celý snímek je natočený velmi civilním a surovým způsobem. Mnohdy tedy nepůsobí, ani jako byste se dívali na film, ale jako na reportáž v televizi. Jako něco co se skutečně stalo. Samozřejmě je všechno nahrané a to vám určitě dojde při některých akčních záběrech. Každopádně ten silný a velmi věrný dojem ve vás zůstane. Atmosféra filmu je skutečně jedinečná a právě z toho důvodu jsme se také rozhodli se s vámi o tento film podělit. V oku tornáda jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí a to ve skvělé kvalitě a naprosto zdarma. Pevně věříme, že si film opravdu maximálně užijete a strávíte s ním opravdu velmi příjemné chvíle. Abyste si film opravdu vychutnali, tak jsme ho pro vás přichystali ve skvělé kvalitě a s českým dabingem.

Tady jde už o víc, než jenom pěkné fotky    Ta zkáza je nepředstavitelná

Hodnocení filmu

Určitě vás zajímá jaké film dostal hodnocení. My jsme proto za vás prošli mnoho filmových serverů a databází, abychom vám poskytli takové malé, ale ucelené hodnocení filmu. Jak se zdá, tak byl film diváky přijat veskrze pozitivně. Například na CSFD.cz si vysloužil od diváků mírně nadprůměrné hodnocení 67%. Na konkurenčním FDB.cz má dokonce ještě lepší hodnocení a to přes 80%. Ale lze očekávat, že tady se bude situace ještě měnit, protože film nemá zatím ještě dostatečně velký počet diváckých hodnocení. Druhou stranou mince jsou hodnocení profesionálů. A jak ocenili film odborní filmový recenzenti? Ve směs různě. Našli se tací jako například Jan Varga z Filmspot.cz, kteří ve filmu vidí jenom obyčejný podprůměr a dali by mu maximálně dvě hvězdičky z pěti. Většina filmových recenzentů pak na film hledí s mírným optimismem jako na průměr. Z těch všech hlasů jmenujme například Lukáše Plačka z Okodivaka.blogspot.cz, Martin Staněk z TotalFilm.cz nebo třeba Petr Slavík z FandimeFilmu.cz. Najdou se ale i tací co film hodnotí jako opravdu povedený a nadprůměrný. Třeba takový Martin Pevný z NaFilmu.cz neváhal sáhnout pro čtyři hvězdičky z pěti možných.

O adrenalinové momenty nebude nouze

Náš názor na film V oku tornáda

V oku tornáda je po dlouhé době konečně povedený katastrofický film. Ze začátku možná budete mít dojem co se to na vás vlastně chystá, když jsou záběry točeny čistě amatérsky a obraz se kinklá tak, že to vypadá, že budete brzy potřebovat prášky na zklidnění žaludku. Jenže to je jenom nesmělý úvod, po kterém na vás už čeká vizuální rej u kterého se budete bavit od začátku do konce. Veškeré efekty jsou opravdu na úrovni a třeba pohled na takové ohnivé tornádo je opravdu uchvacující. Nic přitom ani neubírá fakt, že něco takového si ve skutečnosti moc neumíme představit. Trochu slabší jsou herecké výkony a vůbec dialogy filmu. Jenže o ty zase až tolik nejde. To hlavní je, že si film zachovává hutnou atmosféru, díky které se vám bude určitě hodně líbit a těch jeho přesných devadesát minut uplyne jako nic. Za nás tedy palec nahoru a doufáme, že si film pustíte třeba právě s námi online.TOPlist