Sociální síť (2010) online ke shlédnutí

Sociální síť je film režiséra Davida Finchera, který se zaobírá skutečnými událostmi kolem vzniku Facebooku. The Social Network byla natočena v roce 2010 a my vám ji nyní přinášíme zdarma online ke shlédnutí. Film se ve velké míře zaobírá nejenom osobou Marka Zuckerberga, ale i všech dalších lidí, kteří stáli u vniku této dnes už mamutí společnosti. A nebylo to vždy rozhodně snadné.

Facebook je něco co hodně změnilo moderní společnost. Už je s námi sice více než deset let, ale to co se dělo kolem něj je v posledních letech neopakovatelné. Kde jinde se může scházet více, než jedna miliarda lidí najednou? Ačkoliv je Facebook po technické stránce vlastně docela obyčejnou stránkou, která má i dnes spoustu much, tak se stal něčím naprosto jedinečným. Něčím co dokáže měnit podstatu naší komunikace. Situace se dokonce dostala tak daleko, že se lidé pokouší prchnout z jeho všemocného vlivu, ale jak se ukazuje, tak to rozhodně tak jednoduše nejde. Facebooku už je příliš velký a když se prostě objeví nějaká sociální síť, která by mu mohla konkurovat, tak jí jednoduše koupí.

Film Sociální síť (2010) jsme pro vás přichystali online, abyste si ho mohli pustit kdykoliv se vám to bude hodit. Video je ve skvělé kvalitě a díky streamu tady na vás čeká na pouhé jedno kliknutí. To je docela dobrá možnost nemyslíte? Ještě předtím, než si ale film skutečně pustíte, tak si pojďme něco říci o jeho příběhu.

Film Sociální síť

Všechno začíná u Marka Zuckerberga, který je právě uprostřed svého studia na Harvardu. Je to nadprůměrně inteligentní a technicky nadaný muž, jenže mezi své spolužáky přeci jenom trochu nezapadá. Není to žádný showman, takže rozhodně není nějak masově oblíbený. Mnoho lidí ho má dokonce za podivína a ještě víc lidí ho vlastně ani nezná. Marc si žije svůj obyčejný život a celkem i spokojeně, až do momentu, kdy se s ním rozejde přítelkyně. Tento okamžik ho naštve a zároveň inspiruje. Najednou mu dojde, že tady chybí něco na internetu, kde by se mohli potkávat všichni studenti z celého Harvardu. Sdílet své fotky, zážitky, komunikovat. Samozřejmě tu jsou i jisté postraní úmysly v možnosti snadného seznamování, ale o tom vám asi nemusíme nic moc říkat. Fotky holek do první verze si sežene hacknutím systému, čím je moc nepotěší. Nicméně u kluků si systém získá tak masovou oblibu, že ho po čase vlastně začnou používat úplně všichni.

Jak to bylo se vznikem Facebooku?    Teprve se to vše připravuje

To je ale jenom část tohoto fascinujícího příběhu. Marc Zuckerberg totiž na to všechno nebyl ani zdaleka sám. Ve všem mu pomáhali i jeho spolubydlící Dustin Moskovitz, Chrise Hughes a Eduardo Saverin nebo třeba spolužák Andrew McCollum, či dlouholetý kamarád Adam D’Angelo. Za začátku velmi blízcí lidé, jenže jak Facebook rostl, tak se dostávali do čím dál větších konfliktů. A když začalo jít o miliony a miliardy, tak se samozřejmě tato nevraživost dál stupňovala, protože každý si chtěl přisvojit co největší zásluhy na vzniku Facebooku. Mnozí to neustáli a odešli jako poražení. Mark Zuckerberg zůstal jako jasný vítěz, který se zapsal do dějin lidstva. Jenže je to stále ještě velmi mladý příběh a toto jistě není ještě jeho konec.

Film Sociální síť neboli The Social Network (2010) jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí přímo zde na tomto webu. Teď u je to skutečně jenom na vás, zda se rozhodnete si tento zajímavý a dramatický film podle skutečné události pustit. Film pro vás máme s českým dabingem a v brilantní obrazové kvalitě. Tak této šance využijte!

Když jde o peníze musí jít ostatní stranou

Hodnocení filmu

Film se dočkal celkem pozitivního diváckého přijetí. Na CSFD.cz má například hodnocení 81%, což ho řadí spíše mezi ty lepší filmy. Na konkurenčním FDB.cz si pak vede o něco hůře, kdy od diváků dostal jenom 72.8%, což by ho směřovalo do takového lepšího průměru. Velmi pozitivně film hodnotili i mnozí recenzenti jako například Jakub Miller z Cinemo.cz; Martin Svoboda z Kfilmu.net nebo Kateřina Mikešová z Topzine.cz. Ti všichni dali filmu maximálních pět hvězdiček z pěti.

Sociální sítě jsou o emocích    Mark Zuckerbeg to ustál

Náš názor na Sociální síť

Sociální síť je hodně zajímavý a kvalitní film. Facebook denodeně špehuje naše soukromí, tak proč bychom neměli zase na oplátku něco vědět my o soukromí Marka Zuckerberga a o pozadí vzniku této fenomenální sítě. Samozřejmě můžeme zdravě pochybovat do jaké míry je příběh filmu Sociální síť věrný a na sto procent to určitě nebude a každý z klíčových aktérů se na to dívá trochu jinak. Každopádně alespoň ty hrubé obrysy tam určitě budou. Za nás tedy tento snímek jednoznačně doporučujeme.TOPlist