Ida (2014) online ke shlédnutí

Film Ida je hodně zajímavé polské drama. Ano slyšíte správně je to snímek od polských tvůrců konkrétně od režiséra Pawla Pawlikowski, který se navíc odehrává v Polsku. Společně budeme sledovat osud mladé dívky Anny, která se má stát jeptiškou. Ještě než ale učiní poslední krok k zasvěcení svého života bohu, musí se vydat za svou jedinou příbuznou a možná okusit i trochu pozemských slastí.

Na této webové stránce si můžete přehrát přes internet film Ida. Tento hodně zajímavý snímek jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí, tak abyste si ho mohli vychutnat naprosto pohodlně a zdarma na pouhé jedno kliknutí. Pevně věříme, že této jedinečné šance využijete. Polsko je přeci jenom z hlediska filmu spíše malá a nezajímavá země, film Ida ale dokázal překonat hranice a ukázat nám, že i u našich severních sousedů vznikají hodně zajímavé a procítěné filmy.

Film Ida (2014)

Ida není film pro každého. Je to velmi sugestivní a emotivní drama. Žádné film s nablýskaných pozlátkem, ale naopak velmi hloubavý snímek. Na první pohled klidné tóny a vyprávění snímku ukrývají obrovské drama, jenž se dere vší silou na povrch. Umělecké ztvárnění filmu je černobílé, což dál zvýrazňujícímu veškeré emoce postav. Díky tomu vynikne opravdu každá pocitová nuance a mrknutí oka.

Nyní si ale pojďme něco říci o příběhu jehož hlavní hrdinkou je Anna. Je to dívka na prahu dospělosti, která zůstala prakticky úplně sama. Nikoho na tomto světě nemá. Jako sirotek vyrůstala v kláštere. Je to pro ní přirozený prostor, kde se cítí bezpečně a svá. Zdá se že i o jejím dalším životním osudu je už rozhodnuto a ona by se měla stát jeptiškou. Sama to chce i když je velkou otázkou, zda je schopná o takové věci sama rozhodovat, když vlastně nepoznala život za klášterní zdí. Ten přeci neskýtá jenom samá nebezpečí, ale stejně tak i rozkoš a krásu. Této nevědomosti mladé novicky si je velmi vědoma i matka představená, která se rozhodne dívku poslat za její jedinou žijící příbuznou, aby poznala i trochu jiný život, než se definitivně zaslíbí službě pánu.

Hlavní hrdinka Anna se rozhoduje co dál s životem    Čekání je někdy nekonečné

Anna se tak vydává za svojí jedinou příbuznou, o které vlastně ani doteď nevěděla. Tou příbuznou je žena která se jmenuje Wanda. Je to životem zlomená postarší žena. Ještě před pár lety to byla horlivá komunistka, která chtěla vytvořit lepší zemi, ale ve skutečnosti jenom jako prokurátorka posílala nevinné nepřátele režimu na smrt. Mezi těmito třídními nepřáteli byla i řada duchovních od farářů po řádové sestry. Tomu je ale dávno konec a teď už je z ní jenom ona alkoholem se upíjející žena.

Anna při rozhovoru s Wandou

Tyto dvě ženy se tedy náhle a neplánovaně setkávají. Na první pohled je to střet dvou rozdílných světů, které spolu nemají nic společného. Jenže oběma ženám přeci jenom dojde, že je pojí vlastní krev a že se toho od sebe vlastně mohou navzájem dost naučit. Jak toho dobrého tak toho špatného. Každopádně k vyváženému životu jsou potřeba obě dvě tyto esence.

Mezi těmito ženami se tak postupně vyvíjí hodně zvláštní vztah a přes svou rozdílnost poznávají sebe sama navzájem. Anna se tak dozvídá o svém původu. A svém pravém jménu, jenž zní Ida i to, že je židovského původu. Proto nemohl žádný z jejich příbuzných přežít. Je to cesta po které vůbec není jisté, zda se Ida rozhodne vrátit zpátky ke svému nalinkovanému životu. Stejně tak Wanda, jenž měla dříve přezdívku „Rudá”, má šanci rozplést svojí minulost a znovu se vydat tou správnou cestou.

Snad vás tento příběh potencionální jeptišky zaujal. Ještě vám nakonec prozradíme, že Anna přeci jenom ve městě pozná i pozemské vášně. Svlékne cudný šat z kláštera. Oblékne slušivé sexy šaty. Vyrazí do baru na skleničku alkoholu. A skončí s neznámým mužem v posteli. I to je součást této objevné cesty i když ne její hlavní. Skutečný podtext je přeci jenom ještě daleko hlubší. Film Ida (2014) nás opravdu velmi zaujal a právě proto jsme ho pro vás přichystali online ke shlédnutí. Tak neváhejte ani chvilku a pojďte do toho s námi. Film jsme pro vás připravili ve skvělé kvalitě v online streamu. Vy si ho teď na pouhé jedno kliknutí můžete přehrát.

Víra v boha je často to jedinné    Ida se učí chodit v lodičkách

Hodnocení filmu

Film Ida získal celou řadu hodnocení a názorů. Většina z nich je pozitivní. Začneme od názorů samotných diváků. Tyto názory a recenze můžete najít na spoustě serverů, ale nejlepší jsou různé filmové databáze. Na CSFD.cz tak například Ida získala hodnocení od diváků 74%. Na konkurenční FDB.cz získal film 85%. Co se týká hodnocení odborníků, tak to se pohybuje od lepšího nadprůměru do skvělého snímku. Martin Svoboda z MovieZone.cz nebo třeba Jan Varga z Filmspot.cz tak filmu dali například tři hvězdičky z pěti. Na lepší hodnocení čtyř hvězdiček z pěti ale šli například Daniel Storch z Kulturissimo.cz nebo Alena Prokopová na svém blogu Alenaprokopova.blogspot.com.

Bude to strastiplné poznání

Náš názor na drama Ida

Ida je hodně zajímavý a netradiční film. Film je takřka umělecky zpracován, takže to může budit dojem, že je určený pouze pro fajnšmekry, ale to není úplně tak pravda, protože si u něj určitě přijde na své i naprosto obyčejný filmový fanda. Příběh filmu je opravdu hluboký a skýtá hned několik rovin k opravdovému zamyšlení. Po řemeslné stránce je to opravdu dobře udělaný snímek. Možná se v něm mluví trochu méně, než je zdrávo. To je ale zřejmě úmysl režiséra, který se snažil emoce zachytit obrazem ne zvukem. Pokud máte náladu na trochu inteligentnější film, tak si Idu určitě pusťte.TOPlist