Mikulášovy patálie na prázdninách (2014) online ke shlédnutí

Rodinou komedii Mikulášovy patálie na prázdninách jsme pro vás připravili online ke shlédnutí přímo zde na této webové stránce. Film vznikl podle velmi oblíbených dětských knih od francouzského spisovatele René Goscinny. Příběhy byly napsány sice už před více než padesáti let, ale stále neztrácejí na své aktuálnosti. Jak už jsme vám navíc napověděli, tak se jedná o čistě francouzskou komedii, která má přeci jenom trochu jiný humor, než ty Americké.

Pokud máte rádi pohodové letní komedie, tak u filmu Mikulášovy patálie na prázdninách rozhodně nebudete zklamáni. Je to opravdu hezký a humorný film na který se navíc může dívat celá rodina včetně těch nejmenších. Snímek natočil režisér Laurent Tirard, jenž je i spoluautorem scénáře. Na snímku také spolupracoval kameraman Denis Rouden. Oba dva přitom už dělali na prvním filmu, který se jmenuje jednoduše Mikulášovy patálie a měl svojí premiéru už v roce 2009. Skoro se až zdá, že na pokračování jsme si museli dlouho počkat. Věříme že to ale stále to, což se vám budeme snažit dokázat v této krátké recenzi a následně také v tom, že vám nabídneme celý film pohodlně a zdarma ke shlédnutí.

Film Mikulášovy patálie na prázdninách (2014)

Do českých kin se snímek dostal přesně ve čtvrtek 10. července 2014. Díky nám ale hned nemusíte běžet do kina, ale můžete si film přehrát jednoduše online na těchto našich webových stránkách. Všechno je to naprosto jednoduché a samozřejmě také zdarma.

Ale zpátky k příběhu, který je zasazený do 60. let dvacátého století. Je to vlastně taková francouzská retro komedie, kterých bylo i u nás natočeno několik. Mikuláš je vlastně malý kluk, který navštěvuje teprve první stupeň základní školy. No a jak se na takového kluka sluší, tak je to docela rošťák. Mnohé jeho hry sice začínají poměrně nevinně, jenže to co následuje v zápětí už se dá označit slušně jenom patálie. I když dospělým někdy tak pije nervy, že nejdou daleko ani pro ostřejší slovo.

Mikuláš si představuje svou svatbu    Dovolená u moře je nejlepší!

Na Mikuláše, ale teď čeká zbrusu nové dobrodružství. Školní rok je totiž u konce a on má prázdniny. To doslova vybízí k podnikání nových a zajímavých věcí. Navíc na úplně jiných místech, kde Mikuláše vlastně ještě ani neznají. Mikuláš tak se tak může tvářit, že má vlastně čistý štít. Rodiče sice žijí v marné naději, že když bude mimo své kamarády, že bude klid. Malý Mikuláš se ale dovede skvěle zabavit i bez Vendelína, Celestýna, Kryšpían, Albína nebo Viktorína. Velmi rychle si totiž najde nové prázdninové kamarády.

Mikuláš s rodinou na večeři v hotelu

Celá rodinka tedy vyráží k moři na prosluněnou francouzskou riviéru. A jaké přátele na lumpárny zde najde? Půjde opravdu o pestrou směsici dětí. Třeba o angličana George, který je navzdory předsudkům o svém národu opravdu neuvěřitelně vtipný. Dále odvážného a ukecaného Christophera. Hodně zajímavý bude i Ben, který je místním klukem. U ostatních vzbuzuje udiv nejenom tím jak skvěle to tady zná, ale hlavně místními zvyky. Jí třeba klidně naprosto syrové ryby právě vytažené z moře. Do party samozřejmě také nesmí chybět nějaký uplakánek a strašpytel, kterým se v našem případě stane nejmenší z kluků Paul.

Jak už jste si všimli, tak v partě samozřejmě není vůbec žádná holka. To ale neznamená, že od nich bude mít Mikuláš pokoj. V hotelu Beau-Rivage kde bydlí se totiž jeho rodiče spřátelí s další rodinkou, jejichž součástí je i copatá a neskutečně otravná holčička jménem Elizabetha. Ta si nemá s kým hrát a tak Mikuláše doslova pronásleduje. Zatímco jejich rodiče v nich vidí roztomilý pár, tak Mikuláš by jí nejraději setřásl, protože na ní nevidí vůbec nic zajímavé. A poslední co by ho zajímalo, aby z nich rodiče dělali malý pár. Na to už má vyhlédnutou mnohem hezčí spolužačku.

Tatínek obdivuje krásy riviéry    Chvilky rodinné pohody nikdy netrvají moc dlouho

Mikuláš už se jen třese až vyvede spoustu lumpáren ať už to bude hraní si s hady, přepnutí vody ze sprchy na mnohem nelichotivější tekutinu, nebo kopání děr na pláži, které mohou vypadat, že se někdo chce prokopat až do Austrálie. A to je skutečně jenom začátek jeho snažení.

Pokud vás zajímají další Mikulášovy patálie, tak se můžete jeho film z letních prázdnin s námi přehrát naprosto pohodlně a zdarma online. Určitě se u něj budete výborně bavit. Snímek pro vás máme samozřejmě s českým dabingem a ve výborné obrazové kvalitě, takže věříme, že opravdu bude stát za to. Přehrávání je řešeno pomocí online video přehrávače, neboli streamu. Tento přehrávač se vám zobrazí hned po přihlášení na těchto stránkách.

Na partu kluků čekají nová dobrodružství

Hodnocení filmu

Mikulášovy patálie na prázdninách si získali ve směs průměrné hodnocení. Například diváci na CSFD.cz jej hodnotí 63%. Musíme ale brát v potaz, že toto není žádný bůhví jak umělecký žánr, ale prostě rodinná komedie určená k pobavení. Ještě méně tolerantní byly k snímku diváci po celém světě a například na IMDB.com má film jen 5,8 bodů. Jinde se ale film dočkal i vřelejšího přijetí, například na dokina.cz dostal plných 7 bodů z 10. Na Moviezone.cz ohodnotili snímek shodně redaktoři i diváci třemi hvězdičkami z pěti. Hodnocení filmu tedy neslibuje žádný zázrak, ale úplně marné nakonec také není.

Maškarní bál nedopadne moc dobře

Náš názor na film Mikulášovy patálie na prázdninách

Mikulášovy patálie jsou poměrně povedený film. Pokud se chcete jenom dobře zasmát u šlamastik party malých kluků, tak se tímto snímkem určitě netrefíte mimo. Je to vlastně taková roztomilá retro komedie. Na kostýmech i kulisách si tvůrci opravdu dali záležet, takže opravdu dýchá atmosférou mořské riviéry někdy před padesáti lety. Vtípky kluků jsou sice většinou jen dětinské, ale hodně těží ze situačního humoru, takže pevně věříme, že vás pobaví. My filmu dáváme palec nahoru. Mikulášovy patálie napodruhé opět hezky pobaví. Tak si pojďte film také pustit.TOPlist