Hercules (2014) online ke shlédnutí

Příběh antického poloboha Hercula patří mezi ty nejznámější. Zpracován byl už snad nesčetněkrát v obrazech, textech, hudbě, a jak nás zajímá nejvíce, tak i filmově. Dočkali jsme se animovaného Herkula, hraného seriálu Herkules i několika filmů, které rozebírají tohoto hrdinu z mnoha různých úhlů. Mezi tyto všechny snímky se chce nyní důstojně zařadit nový dobrodružný film s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli. Budeme držet palce ať se to podaří.

Přímo zde na této webové stránce jsme pro vás nachystali online ke shlédnutí akční dobrodružství film zasazený do časů mýtů antického Řecka. Film Hercules (2014) režíroval Brett Ratner a hlavní roli si zahrál svalovec a bývalý wrestlingový zápasník Dwayne Johnson. Na tuto roli speciálně posiloval, takže se dočkáme opravu namakaného hrdiny, kterému budeme moci uvěřit jeho polobožský původ. Do českých kin se film dostal 24.července 2014 a poměrně rychle se zařadil mezi úspěšné snímky.

Film Hercules (2014) s Dwaynem Johnsonem

Film Hercules jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí a to naprosto pohodlně a ve skvělé kvalitě. Samozřejmostí jsou dvě zvukové stopy a tak si můžete vybrat mezi originálním anglickým zněním a českým dabingem. Pevně věříme, že se u filmu budete dobře bavit. Taktéž na kvalitě obrazu a zvuku jsme si dali hodně záležet. Obraz je tedy v HD kvalitě plně srovnatelné například s nosiči bluray. Moc dlouho se tedy nerozmýšlejte a pojďte si tento zajímavý film přehrát s námi.

Hercules je také jenom člověk    Život žoldáka je brodění se v krvi

Nejdříve vám ale něco prozradíme o příběhu. Děj začíná těsně po tom, co měl Herkules údajně splnit svých 12 legendárních úkolů, kterými se vykoupil z hříchu, kdy oslepen kouzlem bohyně Héry pozabíjel svou vlastní rodinu. V těchto úkolech musel prokázat svou fyzickou zdatnost, odvahu, ale také inteligenci. Plnění úkolů mu zabralo celých dvanáct let, jak bylo ostatně předpovězeno. Ke svým slavným činům se vrací ve vzpomínkách a vyprávění, ale je otázkou zda je to vůbec pravda. Naživo se na žádný z těchto hrdinských činů nepodíváme. Naopak budeme svědky Heraklova současného konání. Po splnění všech úkol se totiž začal živit jako nájemní žoldák.

Hercules se jako polobůh nebojí ani souboje se lvem

Herakles spolu se svou partou žoldáků tak putují po zemi a za tučnou úplatu ve zlatě poskytují své služby všem co je potřebují a jsou ochotni zaplatit. A nejedná se přitom jenom o ochranu, ale často i o velmi špinavou práci. Je to vlastně život vyvrženců na okraji společnosti. Zdá se ale, že Hercules přes sebou žádnou jinou cestu nemá.

Jednoho dnes se ale přeci jenom něco stane, co vytvoří onen mýtus o chrabrém a neohroženém hrdinovi, který přetrvá už navždy. Hercules a jeho spolubojovníci jsou totiž povoláni do služby samotným Thráckým králem. Jeho říše, je totiž ohrožování ničivými nájezdy bojovníků, kteří jenom plení a drancují. Herkules se tedy vydává toto zlo vymítit. V průběhu bojů, ale zjistí, že není úplně všechno tak, jak se mu král snažil namluvit. Nyní tak bude muset znovu pozvednou meč a svojí věčnou slávu si vybojovat v lítém boji. Nakonec i on sám pochopí, že nemá jinou možnost, než se stát legendou na straně dobra. I když je to něco po čem rozhodně nikdy netoužil.

Film Hercules (2004) přináší velmi povedenou podívanou, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Jedná se o opravdu skvělý mix akčního a dobrodružného filmu, který nám přiblíží legendární postavu Herkula z trochu jiného úhlu. Filmu není moc co vytknout a po technické stránce je to opravdu dobře odvedený kus filmařské práce. To je asi tak všechno co k tomu máme co říci. Pojďte si i vy přehrát tento skvělý snímek s námi online. Díky našemu online streamu si film pustíte skutečně jednoduše na pouhé jedno kliknutí. Co více si jenom přát?

O velkolepé scény nebude nouze    Antická armáda v celé své kráse

Hodnocení filmu

Nové zpracování příběhů Herkula si získala ve směs kladné odkazy. Samozřejmě Dwayne Johnson není zrovna nějak extra nadaný herec, ale na podobné svalovce, kteří dokážou řezat protivníky hlava nehlava se hodí opravdu skvěle. U diváků tak film získal hodnocení pohybující se většinou kolem lepšího průměru. Na CSFD.cz má například aktuálně 66%. Na konkurenčním FDB.cz si ale vede ještě o dost lépe, kde už má plných 87,1%. Je ale pravděpodobné, že toto hodnocení s dalšími hlasujícími ještě klesne. Odborní recenzenti z filmových časopisů a webů jsou v názoru na film poměrně hodně rozděleni. Najdou se tací co ho hodnotí jako podprůměrný. Mezi těmito lidmi, kteří by filmu dali jenom dvě hvězdičky z pěti najdeme například Matěje Svobodu z MovieZone.cz nebo Janu Jakertovou z NaFilmu.cz. Další film hodnotí třemi hvězdičkami z pěti jako průměrný. Toto hodnocení udělil filmu například Jan Varga z FilmSpot.cz. Našli se ale i takový, kteří filmu udělili hodně nadprůměrné čtyři hvězdička jako například Martin Staněk z TotalFilm.cz nebo Eliška Bártlová z ČervenýKoberec.cz.

Dwayn Johnson musel na tuto roli opravdu docela dost posilovat

Náš názor na film Hercules (2014)

A co si myslíme mi o filmu Hercules? Tak v první řadě to opravdu není vůbec blbý film. Ačkoliv si pohrává s touto hodně zajímavou mytologickou postavou, tak v přímé akci proti nějaké mytologické potvůrce, vlastně Herkula nikdy neuvidíme. To ale neznamená, že by své lidské protivníky nějak šetřil a naopak je dovede řezat opravdu s vervou. Film nám tak vlastně ukazuje Herkulův lidský příběh a to, že se nepřemožitelných hrdinou může stát i obyčejný člověk, pokud se rozhodne konat dobro. Samozřejmě ta cesta k tomuto rozhodnutí není vůbec přímá, ale tak to má přeci u filmu být. Film má i své mušky. Určitě bychom ocenili více vtipných hlášek nebo něco trochu více originálního, protože přeci jenom film pořád jede v jednom stylu a je celkem předvídatelné, co se bude za chvíli odehrávat. Nového Herkulese vám ale přesto můžeme jedině doporučit.TOPlist