Knězovy děti (2013) – online ke shlédnutí

Málokdy se do našich kin dostanou chorvatské filmy. A málokdy jsou skutečně tak dobré jako právě snímek Knězovy děti (2013), který jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí. Knězovy děti jsou opravdu skvělou a originální komedií, jenž má ale i svoje dramatické momenty. Pojďte si pustit s námi příběh mladého kněze Fabiána, kterého touha zachránit malý Dalmatský ostrov před vymřením dovede až do blázince.

Na této webové stránce naleznete online ke shlédnutí snímek Knězovy děti (2013), jenž měl svojí v českých kinech 26. června 2014. Snímek byl natočený vlastně už loni a právo distribuce do českých kin si vlastně vydobyl sám až svojí kvalitou a pověstí jenž si získal u diváků. Právě proto jsme tento film od režiséra Vinko Brešana pro vás přichystali online ke shlédnutí. Tak se dobře bavte!

Zajímavý příběh nás zavede do malé obce na ještě menším chorvatském ostrově. Právě zde slouží starý a velmi oblíbený katolický kněz a tomu pomáhá naopak velmi mladý kněz Fabián, který sem byl poslán z arcibiskupství na praxi. Starý kněz je velmi oblíbený. Lidi ho mají rádi, protože se velmi angažuje o dění v obci. Vede místní dětský sbor, chodí hrát fotbal nebo třeba zpívá lidové písně u dobrého vína. Jenže podle Fabiána neplní své hlavní poslání a to šířit víru. Mnoho starých a věřících lidí na ostrově totiž umírá, zatímco mladí se zde téměř vůbec nerodí. Fabián nakonec dojde k jednoduchému závěru, že za to všechno může antikoncepce. Rozhodne se proto, že jí bude na malém ostrůvku sabotovat.

Film Knězovy děti

K pomoci při svaté zpovědi přemluví i pobožného trafikanta Petara, se kterým začnou propichovat kondomy. Nejdříve to dělají jenom tak ručně, ale postupně si vytvoří velmi sofistikovaný systém, jak je sabotovat. Jenže ani to úplně nestačí a tak do své party přiberou ještě lékárníka Marina. Je to veterán z bosenskosrbské války, velmi se tak bojí toho, že by ostrov mohli po vyhynutí křesťanů obsadit muslimové a pravoslavní. Jenom, že se tak přidá k celému plánu, ale ještě přijde s nápadem, že je potřeba vyměnit antikoncepční pilulky pro ženy za vitaminy.

Jak zvýšit porodnost na malém chorvatském ostrově?    Stačí sabotovat antikoncepci

Ambiciózní plán nakonec začne nést své ovoce a konečně se začnou rodit nové děti. Jenže často nechtěná těhotenství mají i své negativní aspekty. Kněz Fabián si to uvědomí až v momentě, kdy mu najde za svými dveřmi novorozené miminko. A jsou i další jiné ale nebezpečné události. Mladé dívky náhle čekají děti, které mnohdy ani nechtějí. Je tedy potřeba vybrat vhodné otce, jenže takovou věc nejde udělat jenom tak jednoduše. Vznikají tak akorát nešťastné rodiny, kde se vlastně budoucí rodiče vůbec nemilují. Takové nečekané těhotenství navíc může některé ženy dohnat až k sebevraždě.

Když si ale otec Fabián začne uvědomovat důsledky svých činů je už skoro pozdě. I on tak zatouží po zpovědi. Jenže jak brzy zjistíme, tak nic není tak jednoduché a i starý pan kněz se pro svou přívětivou vizáž dopustit ještě něčeho horšího. Není se tak ani čemu divit, když nakonec mladý kněz Fabián skončí sám v blázinci na pevnině.

Některé manželství nebudou šťastné

Film Knězovy děti (2013) jsme pro vás nachystali online ke shlédnutí. Přehrajte si i vy pustit tuto velmi povedenou a originální komedii s námi online. Film má občas velmi hořké tóny, díky kterému mu nechybí ani trochu hlubší myšlenky. My vám snímek přinášíme v originálním znění s českými titulky a vězte, že i tak to bude stát za to. Český dabing přineseme možná později. Co je však to nejdůležitější, že u nás si můžete tento snímek přehrát pohodlně a jednoduše na pouhé jedno kliknutí. Všechno co k tomu musíte udělat je pouze se přihlásit. Pojďte do toho s námi, určitě se hodně zasmějete. Knězovi děti opravdu nejsou obyčejnou komedií.

První výsledek knězova snažení    Dojde i na dramatické momenty

Hodnocení filmu

Film se dočkal celkem nadprůměrného hodnocení. Pokud začneme například u CSFD.cz, tak tam film obdržel od diváků souhrnné hodnocení 73%. Prakticky úplně ty stejné procenta získal snímek i na FDB.cz, kde má v době psaní tohoto článku 71,7%. Co se týká hodnocení odborných filmových recenzentů, tak od těch si film vyfasoval nejčastěji pomyslné čtyři hvězdičky, tedy jakoby 80%. Tyto body film získal od Jana Vargy z Filmspot.cz, od Pavla Růžičky z Kult.cz nebo třeba od Stanislava Dvořáka z Novinky.cz. Celkově tedy můžeme konstatovat, že Knězovy děti je hodnocený je opravdu nadprůměrný film.

Kněz Fabián pozná, že se mílil

Náš názor na Knězovy děti

Tenhle film se nám opravdu líbí. Nejde přitom jenom o netradiční prostředí a příběh, ale především o styl humoru. Režisér Vinko Brešan opravdu umí skvěle vyprávět a je to znát na příběhu, který má stále svoje tempo a stále překvapuje novými zvraty. Točit komedii je obzvláště těžké. Dělat humor tak, aby se divák u filmu opravdu zasmál není jednoduché. O to víc film Knězovy děti oceňujeme, protože tady se to daří. Film také přináší hned několik oblastí k zamyšlení, což je také obrovským plusem celého snímku.TOPlist