Pojedeme k moři (2014) online ke shlédnutí

Nová česká komedie Pojedeme k moři (2014) je tu pro vás připravena k přehrání online. Pojďte si s námi pustit tento pohodový letní film, který vás zaručeně dostane. Film napsal a režíroval Jiří Mádl jako svojí režisérskou i scénáristickou prvotinu. No a na první pokus se mu opravdu povedl. Pokud se tedy chcete zasmát a hledáte i trochu oddechový příběh, tak je Pojedeme k moři pro vás jasnou volbou.

Jiří Mádl patří k jedněm z nejviditelnějších herců současnosti. Možná právě proto, že hrát skutečně umí. Přesto mu to ale nestačilo a rozhodl si vyzkoušet i některé profese za kamerou. Napsal tak scénář, na který si pak sám dohlédl jako režisér. Společně s kameramankou Editou Kainrathovou tak vytvořili opravdu zábavnou letní komedii. V českých kinech měla premiéru 15. dubna 2014, ale tohoto data si vůbec nemusíte všímat, protože my jsme pro vás film Pojedeme k moři nachystali online ke shlédnutí na této webové stránce. Všechno je samozřejmě pohodlné a zdarma.

Česká komedie Pojedeme k moři

Ještě předtím, než si ale film pustíte, tak si pojďte něco přečíst i o jeho příběhu. Hlavním hrdinou snímku je dospívají klučina Tomáš. Nedávno měl jedenácté narozeniny a k nim dostal kvalitní foťák, který se dá použít i jako kamera. Můžete jenom hádat o kom se rozhodne natáčet svůj první film. Nebudeme vás napínat, ale jsou to lidé okolo něho. Točí tak o své mámě, tátovi, babičce i nejlepším kamarádovi a spolužákovi Harisovi. Na první pohled klukovina, která ale Tomáše neopustí a tak vzniká velice zajímavý a sugestivní snímek. Tomáš najednou zjišťuje skutečnou moc kamery. Na videu se najednou začínají odvíjet trochu jiné příběhy, než čekal. Díky natáčení tak přijde na to, že spolužačka ve škole, která se mu líbí je zakoukaná spíše do jeho kamaráda Harise. Brzy ale mají přijít i daleko horší odhalení. Právě díky natáčení přijde Tomáš na to, že mu lže jeho vlastní otec.

Tomáš je zamilovaný do spolužačky    Rodina při obědu

Tomášův táta totiž dvakrát v týdnu mizí neznámo kam. Vždycky má připravenou nějakou výmluvu, ale záznam z kamery ho jasně usvědčuje ze lži. Tomáš z toho ještě napůl nemá rozum, přesto začne podezřívat otce z nevěry. Jeho film se tak mění skoro až na detektivní thriller. Až skutečně odhalení ukáže, že některé věci prostě nejsou takové jak se zdají.

Možná jste překvapeni, že o moře v tomto filmu vlastně ani nejde. Ve skutečnosti se naprostá většina příběhu odehrává v Českých Budějovicích. Odtud ostatně pochází i Jiří Mádl, který tak toto město výborně zná. Mádl také nepopírá některé autobiografické prvky svého filmu i když se prý jedná spíše jenom o inspiraci, protože příběh filmu je jinak vlastně vymyšlený.

Tomáš s Harisem přemýšlejí o natáčení

To je ve zkratce film Pojedeme k moři (2014) jenž jsme se rozhodli vám přímo zde na této webové stránce naservírovat online ke shlédnutí. Doufáme, že se u filmu budete dobře bavit a že si ho pustíte právě s námi. Jedná se o opravdu povedenou českou komedii, která si vystačí bez vulgarit a podobných věcí. V mnohém vám možná připomene i atmosféru starších rodinných filmů například od režisérky Marie Poledňákové. Každopádně Jiří Mádl na tomto filmu odvedl pořádný kus práce a zaslouží si za něj obrovskou porci uznání.

Taxikář pomůže při pátrání    Tomáš má spoustu dětských snů

Hodnocení filmu

Hodnocení je samozřejmě čistě subjektivní záležitost. Proto na prvním místě uvádíme hodnocení od samotných diváků. Když se sečte mnoho hlasů, tak to přeci jenom dává trochu obecnější pohled na to, jak je film vlastně kvalitní, či naopak nekvalitní. Na CSFD.cz má tak film aktuálně 79%, což je u české komedie opravdu nadprůměrné hodnocení. Pokud bychom se podívali na konkurenční projekt FDB.cz tak tam si film také vede více než dobře, aktuálně zde má velmi pěkných 75,7%. Co jsme se koukali na odborné recenze profesionálních filmových kritiků, tak ty jsou ve směs velmi obdobné. Většinou si film vysloužil čtyři hvězdičky z pěti možných. Po tomto hodnocení sáhli například Václav Rybář z Moviezone.cz; Lukáš Žegklitzz Studentpoint.cz; Martin Staněk z TotalFilm.cz; Natálie Bergerová z Filmserver.cz a mnozí další.

Ondřej Vetchý v roli tatínka co něco zapírá

Náš názor na film Pojedeme k moři

Na režisérskou prvotinu se jedná o opravdu dobrý film. Film je obsazen převážně novými a neokoukanými tvářemi, tedy až na velmi zkušeného Ondřeje Vetchého, který si zahrál roli tatínka. Ve filmu nechybí mnoho vtipných situací. Je to prostě takové odlehčená rodinná komedie. Už samotná konfrontace světa dětí a dospělých doslova vytváří desítky vtipných momentů. Film má ale i svoje trochu vážnější noty k zamyšlení, i když to nikdy nedojde do fáze vyloženého dramatu. Na druhou stranu přesně tyto chvilky dokážou vytvořit napětí atmosféru. Co to jenom ten Tomášův otec skrývá? Zkrátka film Pojedeme k moři se povedl, my vám ho zde nabízíme online ke shlédnutí, takže pokud si chcete ověřit, zde je pravda to co vám tady říkáme, tak si ho hned teď pusťte online.TOPlist