Receptář prima nápadů – Online ke shlédnutí

Receptář s Přemkem Podlahou patří k opravdu legendární pořadům. Vždyť se s drobnými přestávkami natáčí už od roku 1987. Je to pořad pro všechny zahrádkáře, kutily, chovatele, pěstitele všeho druhu, ale i obyčejné hospodyňky. Zkrátka pořad který přináší radost a zábavu. Dočkáme se zajímavých reportáží z různých oborů, stejně jako úplně konkrétních návodů, jak si co vypěstovat nebo vyrobit doma. Rady od profesionálů jsou pak naprostou samozřejmostí.

Přímo zde na této webové stránce jsme si pro vás přichystali online ke shlédnutí zajímavý a zavedený televizní pořad Receptář prima nápadů vysílaný na televizi Prima Family každou neděli hned po dvanácté hodině. Vy ale nemusíte na tento přesně stanovený čas čekat. Díky nám si můžete oblíbený pořad pustit s námi pohodlně a zdarma online. Největší výhodu to má, že tak můžete učinit kdykoliv jenom budete chtít. Zkrátka až se vám to bude hodit. V dnešní době čekat napjatě s ovladačem u televize už opravdu nemá valný smysl.

Oblíbený pořad Receptář prima nápadů

Na této webové stránce naleznete jak nejnovější odvysílaný díl, tedy poslední díl Receptáře prima nápadů, tak obsáhlý online archiv. Máme pro vás několik desítek starších vydání oblíbeného pořadu a jejich přehrání je opravdu jenom otázka pár kliknutí. Jediné co musíte udělat je zaregistrovat se na našich stránkách a pak se přihlásit.

Pořadem provází pan doktor Přemek Podlaha. Je to opravdu odborník na slovo vzatý. Narodil se v roce 1938 v Praze. Možná právě díky původu ve velkoměstě ho to vždycky táhlo k přírodě, zahrádce a kutilství, které jsou i jeho osobním koníčkem. Trochu už se zapomíná, že Přemek Podlaha prováděl osvětu ohledně těchto témat týkající se zemědělství a ručních pracích ještě před jeho legendárním receptářem, jenž se vysílá dodnes. Měl totiž na obrazovkách tehdejší Českolosvenské televize pořad Zemědělský magazín, od roku 1975 spolumoderoval televizní soutěž Deset stupňů ke zlaté. Už tehdy byl opravdovou celebritou a často tak dostával prostor i v jiných relacích ať už publicistického charakteru nebo různých zábavných show.

Přemek při rozhovoru s odborníkem.    Není nad vlastní dvorek či zahrádku.

Přemek Podlaha je velmi charizmatický a chytrý člověk. Každého jistě okouzlí svou přátelskou a vstřícnou povahou. Je na něm jako jednom z mála moderátorů televizních žurnálů vidět, že práce pro něj není jenom pouhým povoláním, ale že on jí skutečně žije. Dobrým důkazem je už jenom to, že jinak by u ní zřejmě nemohl tak dlouho vydržet. Ohledně zahrádkářských témat se pohybuje i když se vypnou kamery například na pravidelné zahrádkářské akci Zahrada Čech v Litoměřicích, ale samozřejmě i na dalších akcích.

Přemek Podlaha natáčí aktuální reportáž

Co se týká osobního života, tak je Přemek Podlaha šťastně ženatý. Jeho manželka Kateřina mu ostatně pomáhá i s jeho prací. Dále má dvě už dospělé děti, ale zejména se synem má trochu komplikovanější vztah. Přemek podlaha bydlí v rodinném domě v Praze Davli. Úspěch pořadu ho navíc dovedl i k dalším podobným projektům. Například úspěšnému rádiovému pořadu, či k vydávání vlastního tištěného časopisu: Recepty prima nápadů.

A jak vypadá jeho zahrádka? Na to jak je to vytížený člověk si jí opravdu opečovává. Má krásný vždy přiměřeně zastřižený trávník. Jeho oblíbenou květinou jsou růže, které září z každého rohu. Ze zeleniny se specializuje zejména na rajčata u kterých každoročně slaví vysoké výnosy, a na kterých si pochutnává celá rodina. Na rozdíl od těch ze supermarketu jsou opravdu sladká a šťavnatá.

To je ve zkratce pořad Receptář prima nápadů i něco o jeho nejvýraznější tváři Přemkovi Podlahovi. Jeho celoživotní prací se podařilo vytvořit opravdu unikátní úzce zaměřený publicistický pořad, který ale má stovky tisíc fanoušků. Je to zkrátka něco, co byste si rozhodně neměli nechat ujít. Právě proto jsme pro vás přichystali i tuto stránku, kde si můžete receptář pustit online přes internet. Na tomto webu naleznete vždy poslední odvysílaný díl. Tedy tu nejnovější epizodu. Kromě toho ale pro vás máme obsáhlý archiv již starších odvysílaných epizod. Všechny videa jsou samozřejmě ve skvělé kvalitě a také zdarma.

Krásná pergola je jako královský palác uprostřed zahrady.    Pěstitelství je velmi ctihodný koníček.

Hodnocení pořadu

Hodnotit receptář není opravdu nic jednoduchého. V první řadě je potřeba zmínit, že se jedná o pořad s velmi specifickou a jasně určenou diváckou skupinou. Jsou to především lidé středního a staršího věku, kteří už se realizují především kolem svých příbytků a zahrádce. Pro tyto lidi je receptář určena a u těch sklízí největší úspěch. Mnozí starší lidé, kteří ho sledují už desítky let na něj opravdu nedají dopustit. Samozřejmě u mladších diváků už ten úspěch tak valný není a mnozí z nich si zejména na internetu stěžují, že pořad už je přežitý. Stačí se kouknout třeba na jeho hodnocení na CSFD.cz, které by si Přemek Podlaha určitě za svou poctivou práci nezaslouží. Na druhou stranu jeho starší vydání vysílané na ČT 1, které ale bylo v bleděmodrém to samé si získalo slušných 40%. Spravedlivější je také názor diváků na konkurenčním FDB.cz, kde pořadu dali slušných 42.2%.

Návod na pěstování skvělých rajčat.

Náš názor na Receptář prima nápadů

Receptář je pořad, jenž má na televizní obrazovkách své místo. To už dokazuje jenom fakt, že v zápětí co se ho rozhodla zrušit veřejnoprávní televize, tak se pořad objevil na konkurenční Primě, kde si rychle získal zástupy spokojených diváků. Přemek Podlaha je sympaťák pro kterého je jeho práce i osobní vášní, což je vidět na kvalitě pořadu, jenž produkuje. Jedná se vlastně o docela jednoduchý publicistický pořad, ale jeho koncepce funguje dokonale. Tvůrci receptáře se vždy snažili, aby jejich pořad byl aktuální, akční a v kontaktu se samotnými diváky. Mnoho reportáží vzniká tedy přímo na podmět samotných diváků a často dokonce přímo v terénu. Receptář je tak opravdu skvělým pořadem, kterému se i po těch mnoha letech daří držet tempo s dobou. Za to si zaslouží nejenom uznání, ale i to, abychom se na něj stále dívali. Pojďte si přehrát nejnovější díl Receptáře prima nápadů s námi online.

Není nad krásný letní den.

Zajímavé odkazy

Oficiální webové stránky naleznete na adrese www.telereceptar.cz. Web je koncipován spíše jako zahrádkářský magazín, ale samozřejmě na něm najdete i další odkazy například na profil pořadu na stránkách televize Prima. Další zajímavý obsahový magazín, který je úzce navázaný na dění v seriálu pak hledejte na adrese www.prima-receptar.cz.TOPlist